Turizmas Lietuvoje
Turizmas Lietuvoje po truputį įsibėgėja. Atsiradus daugiau skrydžių lėktuvu, užsieniečiai vis dažniau atranda Lietuvą, jos gamtą ir lankytinus objektus. O ką patys lietuviai žino apie savo šalį?
Įsivaizduokite paprastą situaciją – iš Amerikos ar kitos tolimos šalies atvyksta tolimas giminaitis, norintis pamatyti savo senelių šalį. Jis atvyksta savaitei ir paprašo jūsų aprodyti savo šalį. Už tai jums duoda 500 dolerių, o dar 500 skiria maistui, nakvynei ir kurui. Jums tereikia pasiimti penkis laisvadienius arba atostogas, ar kitaip atsiprašyti iš darbo. Nuo ko pradėtumėte? Turizmas Lietuvoje išvystytas pakankamai gerai, tačiau jūs apie tai paprasčiausiai nieko nežinote. Ką parodytumėte užsienio svečiui?
Turizmas Lietuvoje laikosi bažnyčių
Katalikybė Lietuvoje yra vienas pagrindinių turizmo objektų, tad natūralu, kad dauguma turistinių maršrutų sukasi būtent apie bažnyčias, vienuolynus, kryžius. Didžioji dalis Lietuvos rašytojų ir poetų buvo kunigai (Donelaitis, Maironis, Baranauskas). Religiniai paveldo objektai apima ne tik architektūrinius paminklus, tačiau išsiplečia ir į gamtą. Turizmas Lietuvoje nepamiršta daugybės senųjų pagoniškų paminklų – medžių, ąžuolynų, akmenų, piliakalnių, kurie vis dar traukia ir pačius lietuvius, jau nekalbant apie egzotikos ištroškusius užsieniečius. Baltų tikėjimas jiems yra visiškai nežinoma sritis, tad kuo daugiau užsienio svečiai žinos, tuo bus įdomiau ir geriau. Aišku, religinius objektus reiktų rinktis atsakingai. Šalių, kur vyrauja katalikybė, turistams rekomenduojama rodyti daugiau bažnyčių, kryžių, vienuolynų ir kitų krikščioniškų objektų. Tuo tarpu svečiams iš Azijos, taip pat Vakarų Europos šalių turistams – unikalų pagonišką paveldą. Pavyzdžiui skandinavai, anglai gana neblogai žino savo šalių pagoniškus papročius ir tradicijas, tad jiems yra įdomu susipažinti su baltišku pasauliu.
Turizmas Lietuvoje – per istorijos prizmę
Turizmas Lietuvoje remiasi didinga šalies istorija, nes gana tolerantiškoje Rytų Europos valstybėje susimaišė daugelio tautų istorija. Rusams galima rodyti senąsias sentikių cerkves ir jų bendruomenes. turistams iš Izraelio labai įdomūs litvakų likimai ir istorija. Istorinis turizmas apima ne vien tik didžiųjų miestų senamiesčius ir architektūrą, bet ir gamtos paminklus – piliakalnius, senus malūnus, akmenis, didelius medžius, senuosius dvarus. Taip pat Lietuvos pilys Panemunėje, Trakuose, Vilniuje ir Kaune gali sudominti užsienietį turistą.
Kaimo turizmas
Viena iš populiariausių turizmo rūšių yra kaimo turizmas. Miestietis turistas randa atgaivą gyvendamas kaimo sodyboje, valgydamas kaimišką natūralų maistą, ilsėdamasis gražiose kaimo vietovėse. Tai išnaudojama pastaraisiais metais, kai daugybė kaimo turizmo sodybų savininkų gavo paramos iš Europos sąjungos ir puikiai susitvarkė savo sodybas ir paslaugas. Kaimo turizmas dabar siūlo ne tik nakvynės ir pobūvių paslaugas, bet ir aktyvias pramogas – baidarių nuomą, jodinėjimą arkliais, taip pat pažintines ekskursijas, kurių metu pasakojama, kaip daromas sūris, kepama duona ar verdamas alus. Šie dalykai lietuviams dar gana gerai žinomi, tačiau užsienio svečiui tai gali pasirodyti tikra egzotika.
Turizmas Lietuvoje vis dar nėra iki galo išvystytas, nes turime tiek daug gražių vietų, kurios yra neparuoštos svečių iš užsienio atvykimui. Nesinorėtų pasirodyti laukiniu kraštu. Turizmas artimiausiu metu vystysis būtent šia linkme – bus tvarkomi gamtos objektai, plečiamas informacinis laukas dalyvaujama užsienio turizmo parodose, kuriose Lietuvos turistiniai maršrutai sulaukia gana daug dėmesio.
Parašykite komentarą