Apie ekologišką ir natūralų maistą kavinėse…

Plintant ekologiško maisto madai daugelis kavinių taip pat pradėjo siūlyti patiekalus, kurie yra gaminami iš natūralių produktų. Tiesa, kadangi patiekalams yra naudojami geriausios kokybės ingredientai, natūralu, kad tai paskatino patiekalų kainas. Nors kavinės Kaune ir kituose šalies miestuose gali pasigirti, kad patiekalų kainos yra konkurencingos ir daugeliu atveju labiau apsimoka valgyti mieste, o ne namuose, visgi, žmonės vistiek nori būti tikri, kad gauna geriausią kokybę ir kiekvienas investuotas centas tikrai yra to vertas.

Ar eko maistas – labai brangus?

Iki šiol dažnai galvojama kad ekologiški patiekalai kainuoja labai daug. Dažniausiai tokią nuomonę susidarome pamačius kainas, kurios pateikiamos prekybos centruose. Natūraliai galvojama, kad tokiu atveju eko patiekalai kavinėse Kaune bei kituose šalies miestuose taip pat bus labai brangūs. Visgi, reikia nepamiršti, kad dažniausiai kavinės perka didelius kiekius maisto, tad dažniausiai net ir eko tipo produktai jiems kainuoja kur kas pigiau, tad ir patiekalai dažniausiai ne tokie brangūs, kaip kad daugelis galvoja. Priešingai, daugelis žmonių teigia, kad valgyti ekologiškus patiekalus viešojo maitinimo vietose tampa dar pigiau nei namuose. Ką jau kalbėti apie tai, kad galima mėgautis papildomais malonumais kaip kad jauki aplinka, malonus aptarnavimas ir panašiai.

Ar ekologiški patiekalai būtinai yra sveiki?

Gana dažnai galvojama kad iš ekologiškų patiekalų pagaminti patiekalai arba veganiški – būtinai yra sveiki, tačiau šios sąvokos tikrai neturi lygybės ženklo vienos su kitomis, kadangi iš natūralių produktų gaminti patiekalai tikrai neturi būti būtina sveiki. Kiekvienas žmogus pats gali pasirinkti tai, kas ja patinka ir kai kurie mieliau valgo tokius patiekalus, kuriuose yra daug riebalų, kurie yra su padažais bei kepti.

Jeigu nuspręsite, kad jums labiausiai patinka greito maisto tipo patiekalai – puiku, tačiau ir tokiu atveju geriausia juos užsisakyti tokiose maitinimo vietose, kurios patiekalams naudoja natūralius produktus. Tokiu atveju net ir būdami nelabai sveiki jie bus sveikesni nei tie, kurie gaminami iš perdirbtų, chemija apipurkštų produktų.

Specializuotos maitinimo vietos

Ieškodami kavinės kur siūlomas ekologiškas maistas – susidursite su labai plačia pasiūla. Vienose yra siūlomi būtent sveikai gaminami patiekalai ir tokie yra visi, kadangi stengiamasi kurti atsakingos maitinimo vietos reputaciją. Kitose sveikas maistas, kuri yra gaminamas iš ekologiškų produktų  gali būti tik viena iš alternatyvų. Taigi, kartais ieškodami kur valgyti žmonės vertina ir maitinimo vietos atsakomybę gamtos atžvilgiu, galbūt ir atsakomybę socialiniu atžvilgiu, kadangi norisi pasiūlyti tokias maitinimo vietas, kurios tikrai pilnai atitiktų poreikius.

blynai

Ar verta mokėti brangiau už eko patiekalus?

Kiekvienas asmuo gali pats nuspręsti – kokia investicija galima. Tačiau mes manytume, kad jau geriau viešojo maitinimo vietose valgyti rečiau, tačiau tada, ai te esate – geriau rinkti gal ir brangiau kainuojančius tačiau geresnės kokybės patiekalus, kurie dažniausiai gaminami iš eko produktų, o tai kur kas naudinga Jūsų kūnui, nei valgymas daržovių, kurios yra su priedais. Žinoma, ne visi priedai žalingi mūsų kūnui, tačiau tokia tiesa, kad daugelis – taip, štai todėl kiekvienas iš mūsų turi atsakingai vertinti tuos patiekalus, kurie yra valgomi kiekvieną dieną. Maistas turi būti malonumas, tad valgykite tik tai, kas yra sveika ir naudinga Jums. Tokiu atveju patiekalai  ne tik bus maistingi, tačiau ir tikrai kur kas skanesni.

Parašykite komentarą