Darbas IT sferoje – nepopuliarus


IT

Kas metai keliasdešimt tūkstančių absolventų pagrindinėse ir vidurinėse mokyklose susiduria su rimtu iššūkiu – pasirinkti, ko toliau sieks gyvenime, ką mokysis, kur dirbs. Darbas IT sferoje šiuo metu yra laikomas perspektyviu, bet ar pakankamai gerai apie jį žinoma?..

Darbas IT sferoje šiuo metu yra perspektyviausias Lietuvoje. Programuotojai, programinės įrangos ir IT sistemų inžinieriai, serverių administratoriai, tinklalapių kūrėjai, interneto rinkodaros specialistai, interneto puslapių dizaineriai ir animatoriai, net kompiuterių surinkėjai ir paprasčiausi kompiuterinės įrangos pardavėjai gauna aukštesnius nei vidutiniai atlyginimus, nesuka sau galvos dėl pajamų ir uždarbio net per baisiausias krizes. Darbo jiems yra visada.

Darbas IT sferoje paruošia emigracijai

Keletą metų IT srityje dirbę kvalifikuoti specialistai dažnai dirba su užsienio kompanijomis. Tokiu būdu patobulinamos anglų kalbos žinios, bendravimo per atstumą įgūdžiai, kurie darbuotoją padaro beveik neįkainojamu. Toks specialistas labai laisvai gali išvykti į bet kurią užsienio šalį ir jau per savaitę laiko susiras darbą perspektyvioje įmonėje. Lietuviai IT specialistai yra labai vertinami dėl puikaus išsilavinimo, savo srities išmanymo, kūrybiškumo ir uolumo. Šios savybės rodo, kad darbuotojas, gavęs tinką motyvaciją, gali kalnus nuversti ir dirbti labai efektyviai. Darbas IT kompanijoje užsienyje daugeliui yra siekiamybė, tad natūralu, kad po kelerių metų patirties rinkimo Lietuvos įmonėse, profesionalas išvyksta į Didžiąją Britaniją, Švediją ar Vokietiją dirbti ne fabrike ar fermoje, o pagal savo specialybę ir kvalifikaciją. Aišku, atlyginimai specialistui irgi nėra patys mažiausi, tad vykstama iš karto su šeimomis, jau susiradus konkretų darbdavį, o kartais net ir pasirašius darbo sutartis.

Darbas IT sferoje populiarinamas nepakankamai

Kai bebūtų keista, darbas IT srityje negauna pakankamai daug dėmesio, ir nėra populiarinamas valstybiniu mastu, nors Lietuvos valdžia nuolatos pabrėžia, kad Lietuva gali tapti IT valstybe. Ne pagal išsivystymą, bet pagal paslaugų spektrą. Jaunuoliai vis dar veržiasi būti vadybininkais, teisininkais, ekonomistais, medikais, socialiniais darbuotojais. Taip pat išaugo susidomėjimas menais ir amatais. Darbo birža skelbia, kad daugiausiai pas juos registruojami būtent minėtųjų specialybių atstovai, o tai reiškia, kad abiturientai vis dar renkasi tas specialybes, kurios pasmerktos bedarbystei dėl per didelės konkurencijos. Darbas IT sferoje domina tik nedidelę dalį baigiančiųjų mokslus, nors turėtų būti atvirkščiai.

Darbas IT rinkoje – sunkus, bet perspektyvus

IT rinka yra labai plati. Darbas šioje rinkoje – pilnas iššūkių ir gerai apmokamas. Šiuo metu labai trūksta specialistų beveik visose srityse. Programuotojas, IT vadybininkas, interneto puslapių dizaineris, sistemų administratorius yra tos specialybės, kurioms darbą galima susirasti per savaitę, o gal net dar trumpiau. Nesvarbu, ar dirbama įmonėje, ar namie, bet darbo visada buvo ir bus. Jei ne Lietuvoje, tai užsienyje tikrai, kur mūsų specialistai labai vertinami.

Darbas IT srityje nėra labai lengvas, nes reikalauja daug patirties, žinių, nuolatinio mokymosi ir tobulėjimo. Dirbant IT kompanijoje svarbu laiku ir operatyviai atlikti užduotis, rasti įvairių problemų sprendimo būdus, todėl darbas gyvybingas, pilnas iššūkių, mažai rutinos. Jis sunkus, tačiau perspektyvos – didžiulės. Uždarbis – taip pat ne mažiausias. Nuolatos dirbant ir tobulėjant galima uždirbti tikrai nemažai, sukurti projektus, kurių nuosavybė dividendus nešti gali ne vienerius metus.

Tikimasi, kad per artimiausius metus padidės susidomėjimas informacinių technologijų specialybėmis ir darbas IT rinkoje taps pačiu perspektyviausiu ir geriausiai pamokamu Lietuvoje.

Parašykite komentarą