Ekologiški vienkartiniai puodeliai: kokių alternatyvų plastikui yra rinkoje?

puodeliai

Globalinis atšilimas jau seniai niekam nekelia klausimų ar abejonių. Tiesa ta, kad esame kaip niekad arti katastrofos, todėl tiek valstybės, tiek verslai imasi priemonių, kurios turėtų apriboti plastiko ir kitų aplinkai kenksmingų medžiagų vartojimą. Tačiau to tikrai nepakaks – kad pajustume aiškų rezultatą, būtina susiimti kiekvienam mūsų. Tai nereiškia, kad turime iš esmės pakeisti gyvenimo būdą, tačiau mažais žingsniais galime prisidėti prie geresnės ateities. Pavyzdžiui, atsisakyti vienkartinių plastikinių maišelių ar vienkartinių indų. Ypatingai didelė problema – vienkartiniai puodeliai. Juk keliaudami į kavinę ar degalinę ir pirkdami mėgstamą kavą nė nesusimąstome, kaip tai gali paveikti gamtą. Kokias alternatyvas galima rinktis, kad sunaudotume kuo mažiau vienkartinių puodelių?

Vienkartiniai puodeliai iš popieriaus

Turbūt pagrindinė ir dažniausiai linksniuojama alternatyva plastikiniams puodeliams – vienkartiniai puodeliai iš popieriaus. Tačiau dažnai jie yra gaminami su plastiko padeliais arba žmonės naudoja plastikinius dangtelius. Tuomet šių puodelių perdirbimui reikalingos specialios rūšiavimo technologijos, kurios nėra naudojamos pakankamai, kad apsaugotume gamtą. Šiuo metu pasaulyje populiarėja gamintojai, kurių vienkartiniai puodeliai iš popieriaus gali būti perdirbami įprastu būdu. Puikus pavyzdys – „Frugalpac“, kuri dirba su „Starbucks“ ir kitais žinomais kavinių tinklais.

Vienkartiniai puodeliai iš bioplastiko

Šiuo metu mokslininkai visame pasaulyje stipriai dirba ties naujų bioplastiko rūšių atradimu. Yra begalė medžiagų, iš kurių galima pagaminti alternatyvą plastikui, kuri saugiai suirtų be jokios taršos žemei. Vienas pavyzdžių – pluoštinė kanapė, kuri puikiai tinka bioplastiko gamybai, nes per trumpą laiką sukaupia daug celiuliozės.

Daugkartiniai puodeliai iš metalo

Dar vienas protingas sprendimas – vienkartinius puodelius iškeisti į metalinius daugkartinius puodelius. Jie rinkoje jau tapo ne tik ryto ritualu, bet ir stiliaus detale. Stilingi, įvairių spalvų, formų ir dekoracijomis puošti puodeliai ne tik padės saugoti gamtą, bet ir paįvairins jūsų įvaizdį, suteiks išskirtinumo ir pakels nuotaiką. Be to, kavinių, restoranų ir parduotuvių pardavėjai tikrai apsidžiaugs galimybe sunaudoti mažiau plastiko, o ir kavos skonis tokiame puodelyje yra kur kas geresnis.

Parašykite komentarą