Ką būtina žinoti, jei norite stogo dangai pasirinkti čerpes?

cerpesBe stogo jokie namai niekada nebus nei jaukūs, nei tinkami gyventi. Todėl šiai namo daliai daugelis statybininkų ir nuosavą būstą įsirenginėjančių žmonių skiria nemažą dėmesį. Visgi norint pasirinkti tinkamiausią stogo dangą, gali tekti pasukti galvą – jos gali būti įvairiausių tipų, rūšių ir medžiagų. Bene populiariausios ir dažniausiai naudojamos yra čerpės. Tai klasika, kuri džiugina ir savo panaudojimo galimybėmis, ir ilgaamžiškumu, ir puikia išvaizda. Ką svarbu žinoti, jei savo namo stogo dangai ketinate pasirinkti čerpes?

Čerpių tipai

Kad žinotumėte, kokios čerpės geriausiai tiks jūsų namams arba statomam pastatui, būtina žinoti pagrindinius jų tipus. Apie kiekvieną trumpai.

Tradicinės čerpės – tai keraminės arba betoninės čerpės. Jos išsiskiria estetika ir natūralumu, o renkantis tarp abiejų variantų, ekonomiškesnis pasirinkimas būtų betoninės čerpės, kurių gaminimo procesas yra paprastesnis, todėl tai atsispindi ir kainoje. Tuo tarpu keraminės čerpės yra dailesnės, jos turi didesnį paviršiaus padengimo spektrą ir gali būti glazuruojamos, kas stogui suteikia prabangaus blizgesio.

Bituminės čerpės pagal naujausias technologijas yra gaminamos iš modifikuoto bitumo. Tai specialus stiklo pluoštas su mineralinių medžiagų pabarstais, kurie apsaugo stogo dangą nuo aplinkos poveikio. Šis čerpių tipas yra itin sandarios bei puikiai izoliuoja triukšmą. Bituminės čerpės taip pat išsiskiria ekonimiškumu ir itin paprastu montavimu – jas sudėti galima tiesiog vadovaujantis instrukcija.

Medinės čerpės yra retesnis pasirinkimas, kurį galite sutikti senuose namuose arba pas žmones, kurie savo namui nori suteikti autentiškumo bei unikalumo. Renkantis šį tipą reikėtų žinoti, kad medinis stogas nebus toks patvarus ir ilgaamžis, kaip tradicinių čerpių. Visgi medinės čerpės tikrai nesupus po stipriai lietingų orų ir lengvai neužsidegs. Be to, namo stoga iš medžio – itin ekologiška.

Kaip pasirinkti čerpes?

Renkantis čerpes turėtumėte atsižvelgti į jų dydį ir spalvą, kurie privalo derėti prie viso namo architektūros bei kitų elementų dizaino. Pavyzdžiui, tamsesnės spalvos danga tinkamesnė, jeigu aplink namą yra daugiau erdvės, tačiau jos verčiau nesirinkti, jeigu įrenginėsite namą su terasa arba kotedžą. Čerpės dydis priklauso nuo to, kiek plokštumų bus ant pastato stogo. Didesnio dydžio čerpės turi būti žemiau ir jos gerai antrodo ant didelį plotą apimančių paviršių.

 

 

Parašykite komentarą