Ką daryti jog automobilyje neatsirastų pelėsis?

sedynes

Pelėsis automobilyje parodo vieną dalyką – automobilio šeimininkas yra apsileidęs ir nerūpestingas žmogus. Jeigu jau mašinoje kyla tokios problemos tai kaip tuomet atrodo tokio žmogaus butas kuriame jis gyvena? Nesvarbu kur be atsirastų pelėsis, vonioje, virtuvėje, kambaryje, rūsyje ar automobilyje, jis yra kenksmingas reiškinys ir su juo reikia kovoti nedelsiant. Kaip kovoti su pelėsiu automobilyje?

Ta kad jis neatsirastų, reikia nepatingėti kartas nuo karto apeiti automobilį ir apžiūrėti iš visų pusių viduje ir išorėje. Jei važiuojate kelionėje su šeima galbūt vaikai išpylė gėrimus ant sėdynių ar kilimėlių, gal netyčia palikote pravertą langą ir į saloną prilijo lietus, drėgmei atsirasti automobilyje yra labai daug priežasčių kurių jūs galbūt nepastebėjote.

Vanduo salono viduje

Viena dažniausių priežasčių dėl ko pelėsis gali pradėti dauginti salono dugne yra ten susikaupęs vanduo. Jį mes atnešame su batais, tai nutinka rudenį ir žiemą kai kas diena būna šlapia ir jei automobiliu naudojamės daug kartų per dieną. Išgelbėti gali tik guminiai kilimėliai automobiliams, juos beje irgi reikėtų kasdien išpurtyti ir jokiu būdu nepalikti vandens nakčiai kuri išgaruos ir pasiskirstys po visą saloną. Pelėsiui dauginti reikia dviejų sąlygų nuolatinės drėgmės ir šilumos. Jei panaikinsite bent vieną šių priežasčių, panaikinsite ir pelėsį bei grybelį. Perteklinį vandenį po kilimėliais galima pašalinti patiesiant senus laikraščius ar servetėles kurie per naktį sugers drėgmę. Likusią drėgmę galite išgarinti pravėrę automobilio langus ar duris per naktį garaže arba lauke karštą vasaros dieną.

Naudokite cheminius valiklius

Yra daug priemonių kaip išvalyti pelėsį iš automobilio. Tinka paprastos priemonės kaip muilas, sodos milteliai, indų ploviklis tačiau greičiausiai pelėsį pašalina cheminiai valikliai kuriuos reikia užpilti tiesiai ant drėgnų vietų ir leisti skysčiui įsigerti. Patogiausia visą šį panaudotą skystį susiurbti šlapio plovimo siurbliu ir leisti automobiliui gerai išsivėdinti. Jei reikia, procedūra galima pakartoti. Nepavykus pašalinti pelėsio, kreipkitės į automobilių salono valymo įmones kurie turi tinkamas medžiagas ir žino būdus kaip geriausia tai padaryti.

Parašykite komentarą