Kaip išsirinkti automobilio kilimėlius pagal modelį?

Daugelis vairuotojų kilimėlius automobiliui laiko tik interjero detale ar aksesuaru. Tačiau į kilimėlius vertėtų žvelgti kiek plačiau. Kilimėliai neretai lemia ir komfortą vairuojant automobilį, nemalonių kvapų atsiradimą ir rasojančius langus iš vidaus.

Taigi, apie viską iš eilės. Ar gali automobilio kilimėlis lemti saugumą kelyje? Tikrai taip! Konkrečiam automobilio modeliui pritaikyti kilimėliai patogiai prisitvirtina prie grindų, todėl nesislankioja ir nesigarankščiuoja. Priešingu atveju, kilimėlis neretai slysta į viršų ir palenda po pedalais. Tokiu atveju jis gali blokuoti efektyvų stabdymą ir sukelti nemalonias situacijas kelyje ar net avariją.

Nors ši priežastis yra viena svarbiausių, tačiau ne vienintelė. Kokybiškas ir tinkamas kilimėlis automobiliui – tai grindų apsauga nuo korozijos. Ypatingai rudenį ir žiemą tai yra labai aktualu, kai lauke oras darganotas, šaltas ir yra šlapia. Jeigu tai medžiaginis kilimėlis, jis sugeria į save drėgmę, tokiu atveju jis nespėja išdžiūti ir atsiranda nemalonus kvapas salone, drėgmė. Labai dažnai langai rasoja automobilio viduje, o esant minusinei temperatūrai net užšąla.

Šiuo metu rinkoje galima rasti pačių įvairiausių kilimėlių rūšių ir jų kainos gali labai ženkliai skirtis. Tačiau taip yra tikrai ne veltui ir į tai reikėtų atkreipti dėmesį, norint savo automobilyje turėti maksimalų komfortą. Kilimėliai gali būti tekstiliniai, guminiai, poliuretaniniai ar plastikiniai, universalūs bei konkrečiam automobilio modeliui skirti kilimėliai.

Rekomenduojama kilimėlius rinktis pagal sezoniškumą ir pagal savo automobilio modelį. Šiltuoju metų laiku galima rinktis kokybišką tekstilinį, kuris ir atrodys gražiai ir bus komfortiškas. Tuo tarpu žiemai geriausia būtų įsigyti guminius, kuriuose nesikaupia drėgmė, o ištirpusį sniegą tiesiog galima išpilti.

Šiuo metu labiausiai vertinami poliuretano kilimėliai, kurie yra bene aukščiausios kokybės, labai gerai dėvisi, yra atsparūs šalčiui ir kvapams.

 

Parašykite komentarą