Kas yra GPP?

vaistai

GPP – tai Geroji platinimo praktika (angl. GDP – Good ditribution practice). Tai reiškia, jog logistikos įmonės, turinčios GPP sertifikatą, turi teisę vykdyti medicinos įrangos bei farmacijos produktų pervežimo paslaugas https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/farmacijos-kroviniu-gabenimas/. Be šio sertifikato nei viena transporto kompanija negali teikti šių paslaugų, kadangi GPP numato labai griežtas taisykles ir reikalavimus. Jų privalu laikytis ne tik transporto įmonėms, bet ir gamintojams bei platintojams.

Kodėl tai yra svarbu? Vaistinių preparatų gabenimas ir sandėliavimas reikalauja išlaikyti griežtas temperatūrines sąlygas. Tai reiškia, kad viso proceso metu krovinys privalo būti nustatytos temperatūros režime. Kitu atveju, kai kurie farmaciniai vaistai gali prarasti savo savybes ar jas pakeisti. Todėl tokiems kroviniams gabenti turi būti pritaikytas atitinkamas transportas. O kad būtų galima užtikrinti ir sekti šiuos duomenis viso proceso metu, turi būti įdiegtos reikalingos sistemos, leidžiančios tai daryti.

Šiuo atveju, logistikos įmonės, teikiančios sandėliavimo paslaugas farmaciniams produktams saugoti, taip pat privalo užtikrinti nustatytas sąlygas. Tiek transportui, tiek sandėliavimui pagal GPP numatytas gaires, būtina užtikrinti ne aukštesnę, kaip + 2 / + 8 °C arba + 15 / + 25 °C. Be to, tam galioja ir papildomos sąlygos, kad būtų užtikrinama apsauga nuo įvairių užterštumų, pvz. – bakteriologinio ir kt.  

Be to, taikant kombinuotą transportavimo būdą, būtina užtikrinti, kad krovinio perkrovimo metu taip pat būtų užtikrintas nustatytas temperatūrinis režimas. O laikinojo sandėliavimo sąlygos atitiktų keliamus reikalavimus ir truktų kuo trumpesnį laiką.

Medicininei įrangai temperatūriniai nustatymai negalioja, tačiau ši įranga dažniausiai yra jautri ir neretai labai brangi, todėl transportavimo metu turi būti apsaugota nuo mechaninio poveikio. Turi būti imtasi visų priemonių, padedančių maksimaliai užtikrinti tinkamą šios įrangos paruošimą ir transportavimą.

Parašykite komentarą