Kieto kuro katilai – kaip nepasimesti jų pasiūloje?

Kieto kuro katilai yra vienas populiariausių pasirinkimų, naudojamų nuosavų namų, gamyklinių ar komercinių patalpų šildymui. Svarbiausias šio sprendimo privalumas yra kaina. Pasirinkus šildymą kieto kuro katilais, galima sutaupyti gana didelę pinigų sumą, lyginant su dujiniu ar elektriniu šildymu. Tiesa, šiandien rinkoje siūloma itin plati kieto kuro katilų pasiūla, todėl išsirinkti tinkamiausią įrangą gali būti gerokai sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Ketaus katilai vs. plieniniai katilai – kokie jų privalumai?

Kieto kuro katilai yra vertinami dėl savo laiko patikrinto naudojimo. Iš tiesų, kietas kuras yra seniausia šildymo priemonė, kuri naudojama iki šių dienų. Tai malkos, anglis ir medienos briketai. Kadangi pasirinkimas gana platus, kiekvienas individualiai gali pasirinkti priimtiniausią kuro tipą.

Kieto kuro katilai gali būti gaminami iš ketaus arba plieno. Pirmieji yra vertinami dėl savo ilgaamžiškumo ir tvirtumo. Šie katilai, lyginant su plieniniais, nėra tokie jautrūs korozijai, jiems nepavojingas kondensatas. Iš kitos pusės, ketaus katilai yra jautresni temperatūros pokyčiams, kitaip sakant, kadangi ketus yra neelastingas, kintant temperatūrai, jis gali įtrūkti. Dar vienas ketaus trūkumas yra tai, kad, lyginant su plieno katilais, jo naudingumo koeficientas yra mažesnis. Vis dėlto, kaip ir minėjome, svarbiausias šio pasirinkimo privalumas – ilgaamžiškumas. Jei pavyksta išvengti staigių temperatūros pokyčių, ketaus kieto kuro katilai gali būti naudojami dešimtmečiais.

Plieniniai kieto kuro katilai yra vertinami kaip modernesnis ir šiuolaikiškesnis sprendimas. Paprastai šie katilai pasižymi gana plačiomis valdymo galimybėmis. Šie katilai gali turėti ne tik traukos reguliatorių, bet ir oro padavimo ar ištraukimo ventiliatorių, valdiklį, kuris gali valdyti tiek oro padavimą, tiek į katilą grįžtančio vandens temperatūrą. Be to, jų naudingumo koeficientas yra didesnis, lyginant su ketaus gaminiais. Didžiausias trūkumas – neatsparumas korozijai. Labai svarbu užtikrinti, kad nesikauptų kondensatas.

Kieto kuro katilai ir jų galia

Kad katilas užtikrintų patikimą eksploataciją, būtina atsižvelgti į jo galią. Jei rinksitės mažesnės galios katilą, jis ne visuomet galės pasiekti darbinę temperatūrą, todėl namuose nesijausite komfortiškai. Taip pat neišvengsite kondensato susidarymo ant vidinių katilo paviršių. Jei sumontuosite per didelės galios katilą, jis praktiškai nepasieks nominalaus galingumo, todėl vidiniai katilo paviršiai dervuosis, susidarys kondensatas. Kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą ir pasirinkti reikiamos galios katilą, rekomenduojama atlikti pastato šilumos nuostolių skaičiavimą.

Ko negalima pamiršti?

Jei nusprendėte, kad kieto kuro katilai yra optimalus pasirinkimas jūsų namams ar komercinėms patalpoms, nepamirškite, kad turite iš karto apgalvoti, kur sandėliuosite malkas, anglis ar kitą kietą kurą. Kietam kurui reikalingos gana erdvios, sausos ir gerai vėdinamos patalpos. Nereikėtų užmiršti ir to, kad kurą reikės reguliariai papildyti, o tam reikės fizinių jėgų.

Parašykite komentarą