Kodėl statybų bendrovės nuomoja įrankius, užuot juos pirkusios?

nuomoja irankiusNuomos bendrovių darbas klesti – vis daugiau privačių asmenų nuomoja irankius, kuriuos naudoja darbui buityje, statybose, remontuojant būstą ar atnaujinant namų aplinką. Vis dėlto, praktika rodo, kad nuomojamus įrankius vis dažniau renkasi ir didžiosios statybų bendrovės, kurios iš tiesų galėtų sau leisti įsigyti vieną ar kitą prietaisą. Nuomos bendrovės teigia, kad sprendimą nuomoti statybų sektorius priima lygiai taip pat kaip ir privatūs asmenys – visų pirma įvertinamas įrankio reikalingumas, tuomet jo rinkos kaina ir, galiausiai, – pirkimo ir nuomos privalumai bei trūkumai.

Kodėl statybų bendrovės renkasi nuomos paslaugas?

Paprastai didžiosios nuomos bendrovės nuomoja tik tuos įrankius, kurių nenaudoja kasdienėje veikloje, kurių prireikia konkretaus projekto ar jo dalies įgyvendinimui. Kitaip sakant, nuomojami brangūs, tačiau gan retai naudojami įrankiai ar technika, kuri padeda siekti optimalių rezultatų, tačiau jos pirkimas būtų finansiškai nenaudingas sprendimas. Pirmiausia dėl to, kad šios darbo priemonės yra itin brangios, antra, reikėtų galvoti apie technikos sandėliavimą, trečia, turėdami nuosavą darbo priemonę, būsite atsakingi už jos taisymą ir remontą, kas reikalauja dar daugiau papildomų išlaidų. Ir priešingai, nuomodama įrankius statybos bendrovė gali racionaliai planuoti savo finansus (kadangi tiksliai žinos, kokią sumą nuomai išleis), nesukdama galvos dėl sugedusios technikos remonto ar jos laikymo sąlygų. Iš kitos pusės, negalima paneigti – jei konkreti darbo priemonė bus naudojama pakankamai dažnai, kur kas racionalesnis sprendimas – šios technikos įsigijimas.

Kodėl įrankių nuoma naudinga fiziniams asmenims?

Įrankių nuoma yra svarbi ir fiziniams asmenims, kuriems reikalingi profesionalūs statybos irankiai įvairiems buities darbams atlikti, pvz., statyboms, remontui, gerbūvio darbams, aplinkos kūrimui ir pan. Nuoma suteikia palankią galimybę dirbti su žinomų gamintojų technika, neišleidžiant tam itin didelės pinigų sumos (kurios prireiktų, jei įrankius sugalvotumėte pirkti). Be to, lygiai taip pat kaip ir didžiosios statybų bendrovės, jūs galėsite pamiršti rūpesčius, susijusius su prietaisų remontu, taisymu ar sandėliavimu. Tai puikus sprendimas tuomet, jei konkretaus įrankio (ar įrankių grupės) jums reikia vienadieniams darbams, t. y. tuomet, kai pirkimas yra finansiškai nepagrįstas sprendimas.

Parašykite komentarą