Kokybiška ir patogi patalynė – kokią rinktis?
Išsirinkti patalynę nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Plati audinių ir tekstūrų pasiūla daugeliui pirkėjų tampa rimtu galvosūkiu. Iš tiesų, jei norite džiaugtis kokybiška, minkšta ir patvaria patalyne, turite žinoti esminius audinių skirtumus ir jų priežiūros sąlygas. Rinkdamiesi patalus, atsižvelkite į tam tikrus aspektus, pvz., ar nesate alergiški kuriam nors pluoštui, kokio minkštumo audinio ieškote, galvojate apie patalynę žiemai ar vasarai ir t. t.
Populiariausi patalynės tipai
Pūkinė patalynė. Tai šilta, lengva ir jauki patalynė, užtikrinanti maksimalų komfortą ir patogumą. Tiesa, minėtasis sprendimas nerekomenduojamas alergiškiems žmonėms, kadangi pūkiniai patalai gali kaupti dulkių erkutes ir nešvarumus. Kad patalynė užtikrintų geriausias eksploatacijos sąlygas, nepamirškite jos kasdien iškratyti (taip palaikysite natūralų purumą), taip pat – reguliariai patalynę vėdinkite, kad apsisaugotumėte nuo pataluose susikaupusių nešvarumų ir galėtumėte mėgautis gaivos pojūčiu.
Šilkinė patalynė. Tai prabangus ir švelnus audinys. Renkantis šilkinę patalynę, būtina įvertinti konkretaus audinio storį ir tankį – nuo to priklauso tiek gaminio kokybė, tiek ilgaamžiškumas. Be to, pasidomėkite, iš kokio šilko patalynė pagaminta. Paprastai naudojamas Mulberry (šilkmedžių) šilkas – tokia patalynė yra lengva ir švelni, puikiai sulaiko šilumą. Pigesni gaminiai paprastai yra pripildyti šilko pakaitalu, tačiau natūralus šilkas yra tvirtesnis, ilgaamžiškesnis ir patikimesnis.
Vilnonė patalynė. Vienas svarbiausių šio audinio privalumų – gebėjimas palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Tai puikus pasirinkimas tiek žiemai, tiek vasarai, kadangi šaltuoju metų laiku patalynė maloniai šildo, o vasarą – neleidžia kūnui prakaituoti ir efektyviai garina drėgmę. Be to, vilnonei patalynei nereikia jokiu uzvalkalu – tai vienintelis natūralus pluoštas, kuris puikiai sugeria prakaitą ir palaiko įprastą kūno temperatūrą, vilnoje negyvena dulkių erkutės ar kiti mikroorganizmai. Be to, šis audinys gerina kraujotaką, mažina uždegimus, puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Dar vienas privalumas – vilna yra gana atspari nešvarumams, todėl jos nereikia dažnai skalbti – užtenka gerai išvėdinti.
Sintetinė patalynė. Tai vienas praktiškiausių patalynės tipų, vertinamas dėl plačios pasiūlos ir geros kainos. Šiandien, technologijoms sparčiai žengiant į priekį, galima įsigyti aukštos kokybės sintetinį audinį, kuris yra higieniškas, puikiai sugeria drėgmę, nesivelia ir yra lengvai prižiūrimas. Sintetiniai audiniai gali būti skalbiami mašinoje ir džiovinami džiovyklėje. Sintetinius patalus rekomenduojama skalbti kiekvieną savaitę.
Parašykite komentarą