Naujasis Darbo kodeksas aktualus ir darbuotojams, ir darbdaviams

http://nordgain.lt/Norėtųsi pratęsti straipsnio pavadinimą pridedant klausimą AR BUS GERIAU? Juk įstatymai keičiami tikintis ką nors pagerinti, padidinti tam tikrą naudą. Dėl gerumo kol kas sunku atsakyti, turbūt tiksliausia būtų frazė, jog laikas parodys. Na, taip ir bus, praėjus kiek laiko paaiškės, ar tas kodeksas duoda kokio nors naudos. O svarbiausias naujoves galite sužinoti interneto svetainėje http://nordgain.lt/.

Darbo sutartys, atostogos, darbo išmokos, nekonkuravimas, darbo savaitė, atleidimas – tokios temos gvildenamos. Toliau aptarsime dvi sritis – sutartis ir atostogas. Tikriausiai sutiksite, kad tai pirmiausia kelia klausimų.

Darbo sutartys

Kiekvienam norinčiam įsidarbinti aktualus darbo sutarčių aspektas. Kas gi naujo? UAB „Nordgain“ savo puslapyje (http://nordgain.lt/) mini iki šiol netaikytas sutarčių formas. Tai projektinio darbo, darbo vietos dalijimosi ir darbo keliems darbdaviams sutartys. Šiais pokyčiais tikimasi lankstumo, teigiama, kad papildomos formos sukurtos siekiant pritaikyti prie individualių poreikių. Kalbama ir apie lankstesnį darbo grafiką, kas bent jau teoriškai yra pozityvi žinia.

Reikia pabrėžti, kad pakeistas ir darbo santykių nutraukimo reglamentavimas. Pavyzdžiui, jei asmuo atleidžiamas be jo kaltės, tuomet vadovybė turi įspėti prieš 1 mėnesį.

Atostogos

Sakoma, kad darbas žmogų puošia. Dar postringaujama, kad tiems, kurie nedirba, tiems nereikia duoti duonos. Arba kad duonelė verkia tinginio valgoma. Bet per daug dirbant išsenkama. Nemažai žmonių laukia vasaros, kai galės pasilepinti, padrybsoti kur kurorto paplūdimy… Tačiau naujasis Darbo kodeksas – nauja atostogų tvarka.

Iki 2017 m. liepos 1 d. atostogos skaičiuotos kalendorinėmis dienomis, o dabar – darbo dienomis. Pavyzdys: dirbant penkias dienas per savaitę numatoma 20 dienų kasmetinių atostogų. Jei dirbama 6 dienas per savaitę, tai atostogos pailgėja dar 4 dienomis. Tiesa, paliekama šiek tiek laisvės – yra galimybė darbo sutartyje įforminti ir kitokį susitarimą. Nesunku nuspėti, kad lankstumo politikos veikiausiai laikysis tos įmonės, kurios nevengia šiuolaikinių produktyvumo sprendimų ir apskritai pasirūpina darbuotojams palankia aplinka, stengiasi užtikrinti, gerą organizacijos mikroklimatą.

Išvada ir prognozės?

Ši antraštė ne veltui su klaustuku. Kol kas sunku daryti išvadas, tačiau pokyčių tikrai yra. Kokios prognozės? Daugelis mano, kad naujasis Darbo kodeksas yra labiau darbdavių pusėje, o darbuotojai kai kuriais atvejais tarsi paliekami „ant ledo“.

Kiekvienas buhalterijos specialistas turi įsigilinti į naujus įstatymus, nes kitaip nepavyktų išvengti klaidų skaičiuojant. Kilus bet kokiems su naujuoju kodeksu susijusiems klausimams galima apsilankyti interneto svetainėje http://nordgain.lt/. O jei reikalingos profesionalios buhalterinės paslaugos, verta susisiekti svetainėje nurodytais kontaktais. Juk smagu, kai darbas vyksta sklandžiai, kokybiškai.

Šiaip diskutuojant buvo nemažai chaoso. Dabar diskusijos kiek aprimusios, bet abiem darbo santykių pusėms – ir darbuotojui, ir darbdaviui – ši tema tikrai aktuali. O prognozės, kad ir kokios jos būtų, tikėkimės, atneš gerų rezultatų.

 

 

Parašykite komentarą