Pavasario darbai siekiant važiavimo komforto: misija padangos

padangosKeičiantis sezonui, keičiasi ir mūsų važiavimo sąlygos. Kiekvienas vairuotojas turi būti nusiteikęs naujiems iššūkiams, kuriuos atneš šylantys ar vėstantys orai. Lietuva – permainų kraštas, tad svarbu naudoti jūsų automobilio tipui ir dažniausiai Jums pasitaikančiai kelio dangai tinkamas padangas. Keletas patarimų, kaip šį pavasarį likti saugiam kelyje ir mėgautis vairavimu.

Kiekvieną mėnesį patikrinkite padangų oro slėgį ir prieš ilgas keliones. Tinkamas slėgis padangose užtikrins, kad jos atliks savo darbą, kurioms yra sukurtos. Jūsų automobiliui tinkamą slėgį galite rasti ant vairuotojo durų panelės, daiktadėžės lipduko arba naudotojo žinyne. Tinkamas slėgis leis geriau susidoroti su pavasarinių duobių ir lietaus bei purvo iššūkiais.

Protektoriaus gylis atlieka svarbų vaidmenį, kai kalbame apie saugumą ir vairavimo komfortą. Niekas nenori pajusti slydimo keliu, kai prasideda pavasarinės liūtys. Pagal Europos sąjungos normas vasarinių padangų minimalus protektoriaus gylis yra 1,6 mm, jį dažnai sindikuoja specialūs žymenys. Nuo protektoriaus nusidėvėjimo lygio priklauso stabdymas ir stabilumas kelyje, akvaplaningas ar galimybė pradurti padangą duobėtame kelyje. Tad jei pamatavome ir matote, kad protektoriaus gylis yra per mažas – padangų akcijos gali padėti įsigyti naujas padangas, kurios užtikrins keliavimo saugumą. Primename, kad pažeidėjai užfiksuoti su per mažo gylio protektoriumi gali būti baudžiami 135 eurų bauda ir draudimu toliau važiuoti transporto priemone.

Po žiemos atsivėrusios duobės gali būti dar vienas iššūkis vairuojant. Tad būkite atidesni važiuodami seniai nekeliautais maršrutais – po žiemos gali būti atsiradusių naujų duobių, įgriuvų. Čia taisyklė paprasta – didesnis greitis gali labiau pažeisti padangų paviršių, įlenkti diskus. Patarimas jauniems vairuotojams: važiuodami prieš duobę sulėtinkite greitį nuspausdami stabdžio pedalą, tačiau, kai važiuosi per duobę jį atleiskite. Na ir žinoma niekas labiau neapsaugos nuo duobių daromos žalos nei tinkamais pripūstos padangos bei protektorius, kuris yra nenusidėvėjęs. Jei pervažiavote pavojingą, dantytais kraštais ar gilią duobę – raskite laiko padangų apžiūrai. Jos gali sukelti guzus, aplankstyti diskus. Ankstyvas problemos aptikimas apsaugos nuo iššūkių ateityje. Saugių pavasario kelionių!

Parašykite komentarą