Pažintys užsienyje

pažintysKartais žmonės turi perlipti per savo principus, įsitikinimus, ir kultūrinius skirtumus. Tai nutinka, kai meilės reikaluose atsiranda svetimšalis. Pažintys užsienyje dabar ypač dažnas reiškinys su visomis galimomis pasekmėmis.

Jei juodaodis vaikas prieš 10 metų giliame Žemaitijos kaime sukeldavo daug kalbų ir apkalbų tarp vietinių gyventojų, dabar tai po truputį tampa įprastu reiškiniu. Ne kartą tenka stebėti tamsaus gymio mažylius, kurie žaidžia su kitais vaikais ir kalba puikia lietuvių kalba, nes jie – tokie patys lietuviai. Pažintys užsienyje dažnai baigiasi standartine situacija – lietuvaitė išvyko laimės ieškoti, susirado tamsiaodį draugą, susilaukė vaikelio, bet šeima iširo ir šviesiaplaukė mėlynakė grįžo į Lietuvą pas tėvus su juoduku ant rankų.

Pažintys užsienyje tarp emigrantų

Pažintys užsienyje dažnos tarp emigracijoje gyvenančių lietuvių. Paprastai lietuvės merginos susižavi ir įsimyli atletiškus juodaodžius vyrus, sukuria šeimas. Kultūriniai ir kalbos skirtumai yra labai paplitusi multinacionalinės šeimos iširimo priežastis. Nuo to labiausiai kenčia vaikai, nes išsiskyrus šeimai, mama grįžta gyventi į Lietuvą, kur matytis su tėvu yra sudėtinga. Nepaisant kultūrinių skirtumų pažintys užsienyje yra toks pats natūralus dalykas, kaip ir Lietuvoje, į kurią atvyksta užsieniečiai iš įvairių šalių ir savo meilę randa jau čia. Lietuva jiems užsienis, o skyrybų atveju vaikų likimas lygiai toks pats. Ar reikėtų susilaikyti nuo tokių pažinčių? Tikrai ne. Europietiška visuomenė jau seniai gyvena multinacionalinėje ir multikultūrinėje terpėje, kur susilieja įvairių tautų ir rasių mentalitetas ir gyvenimo būdas. Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Vokietija, Skandinavijos šalys į savo gyvenimą jau seniai įsileido kitų kultūrų žmones. Vieni jų stipriau įsitvirtino šiuolaikinėje šių šalių visuomenėje, kiti – kiek silpniau, tačiau jie yra pilnavertė visuomenės dalis. Rasizmas vis dar gyvas kai kurių pavienių asmenų pasaulėžiūroje, tačiau ne didžiojoje visuomenės dalyje. Dabar šis procesas ateina ir į Lietuvą.

Pažintys užsienyje internetu

Ne vienas raštingas ir nuolat kompiuteriu besinaudojantis suaugęs žmogus dažnai savo antrosios pusės ieško internetu. Tai gana patogu ir pigu, be to galima tai daryti laisvu laiku, nesitrukdant nuo darbo ar įprastų pomėgių. Pažintys užsienyje irgi vyksta internetu, tad visiškai nenuostabu, kad taip susipažįsta lietuviai su žmonėmis iš JAV ir Vakarų Europos šalių. Facebook socialinis tinklas ir Skype pokalbių programa yra patys puikiausi bendravimo įrankiai, kuriais naudojasi jauni ir pagyvenę žmonės bendraudami su užsieniečiais. Meilė internetu neatsiranda, ji atsiranda tik po realaus susitikimo, taip kad pažintys užsienyje įvyksta tik susitikus gyvai.

Pažintys užsienyje internetu retai kada baigiasi santuoka, tačiau tokių porų yra gana nemažai. Lietuvaitės dažnai iškeliauja gyventi į JAV, Vokietiją ir kitas šalis. Kartais net į gilias musulmoniškas tradicijas besilaikančias šalis, kur dėl meilės jos keičia religiją ir priima islamą. Apie tokių porų nelaimingas gyvenimo istorijas girdime nuolatos, tačiau labai retai žiniasklaida rodo sėkmingo gyvenimo su užsieniečiais istorijas, kad nebūtų eskaluojamas stereotipas, kad su užsieniečiais gyventi yra lengviau, paprasčiau ir maloniau.

Pažintys užsienyje kartais vyksta ir dėl nusikalstamų tikslų, tačiau būtina atsargiai žiūrėti į visas pažintis, ne tik užsienyje, bet ir savo gimtojoje šalyje.

Parašykite komentarą