Šeimos biudžetas ir paskolos
Kai sakome, kad šeima yra ląstelė, tai kalba eina ir apie finansus, todėl paskolos isiskolinusiems šeimos nariams gali atsiliepti visai šeimos struktūrai, o ne tik vienam savo vardu pasiskolinusiam žmogui. Kaip susiję paskolos ir šeimos biudžetas, kaip jį apsaugoti?
Ikivedybinė sutartis apsaugo abu partnerius
Pirmiausia būtų verta pagalvoti apie tai, kad paskolos isiskolinusiems be uzstato nors ir yra suteikiamos vienam žmogui, tačiau jeigu kas nors atsitiktų ir jis negrąžintų, antstoliai galėtų atimti kad ir visos šeimos turtą. Būtent dėl to, kad paskolos isiskolinusiems netaptų prakeiksmu visai šeimai, verta pasirašyti ikivedybinę sutartį. Tokiu atveju, yra griežtai nubrėžiama, kuris turtas yra kurio sutuoktinio, ir tai nelaikoma vienu turtu. Dažnai tokią sutartį pasirašo tos šeimos, kuriose vyras daug uždirba ir bijo, kad jo pajamos bus paskui vienodai padalintos skyrybų atveju ir jam, ir žmonai. Juk tokių istorijų apie žmonas, kurios gauna labai didelius pinigus tiesiog iš savo vyrų, skyrybų metu, vis pasitaiko. Taigi, ikivedybinė sutartis, atskirianti turtą, pravarti ne tik paskolos isisikolinusiems asmenims internetu atveju, bet ir apskritai norint turėti asmeninę finansinę laisvę.
Kodėl reikia savo antrai pusei pasakyti apie paskolas
O dabar apie atvirumą. Ar ikivedybinė sutartis yra, ar jos nėra, skubios paskolos isiskolinusiems neturėtų būti slepiamos šeimoje. Jeigu vienam prireikė paskolos ir jis ją pasiėmė, ta paskola neturėtų nustebinti kito. Mat šeimoje daug pirkinių ir planų yra bendri. Tarkime, sugalvosite kartu imti būsto paskolą, o gal bus reikalingos lėšos kreditoriams, perkant automobilį išsimokėtinai. Ir tada paaiškės, kad vienas šeimos narys yra prisiskolinęs, ir tokiam jau niekas neparduos nieko išsimokėtinai bei neskolins daugiau. Šeima juridiškai galinga, nes jai suteikiama geros galimybės kažką kartu pirkti, daryti. Tačiau net ir geriausia skolinimosi platforma nebus tokia dosni prasiskolinusiems žmonėms ir paskolų jam nesuteiks. Dėl to šeimoje visos paskolos, tarsi kokie bendri pirkiniai, turėtų būti skaičiuojamos ir planuojamos drauge.
Kas šeimoje turėtų spręsti dėl paskolų
Kitas klausimas, kas šeimoje turėtų būti atsakingas dėl bet kokių paskolų. Tai yra tarsi pasitikėjimo dalykas ir mes šeimoje tikimės, kad vieni nuo kitų tokių dalykų neslėpsime. O tai, ar reikia kažką pirkti išsimokėtinai arba pasiskolinus, turėtų būti dviejų suaugusiųjų žmonių reikalas. Tačiau turėtų būti iš pradžių aptariama ne tik palūkanų norma, bet ir bendri ateities planai. Nors vėliau yra tokia pagalbos ranka kaip paskolos refinansavimas, reikėtų savo įsiskolinimus planuoti taip, kad jie būtų lengvai grąžinti ir nesuteiktų jokių problemų. Mat refinansuoja vartotojų kreditus bendrovės tada, kai skolininkui labai blogai ir jis negali susimokėti. Planuojant paskolas, jokiu būdu nereikėtų išvis galvoti apie tokį kraštutinumą. Skolinantis reikia skolintis taip, kad galėtum nesunkiai grąžinti, nė vienas šeimos narys dėl to nenukentėtų. Be to, kaip jau minėta, reikia paplanuoti, ar ateityje nereikės kitos paskolos ar pirkinio išsimokėtinai, ir ar ta paskola nesutrukdys šiems planams.
Kam šeimai reikia paskolos
Viena iš dažnų priežasčių, kodėl šeimai reikia paskolos – tai būsto pirkimas arba remontas. Kartais vienas šeimos narys skolinasi būsto pirkimui visą didžiąją paskolą, o kitas šeimos narys paskui skolinasi mažesnę sumą, gal tik nedidelį vartojimo kreditą, tam, kad tas būstas būtų paremontuotas. Taip pat šeimos dažnai skolinasi automobilio pirkimui arba naudojasi išperkamąja nuoma.
Parašykite komentarą