Taupymas – menas, o ne gėda

savaitinis Maxima leidinysLietuvoje pastebima keista situacija: esame linkę skųstis finansiniu nepritekliumi, tačiau į žmones, bandančius kaip įmanoma ekonomiškiau prasisukti su gaunamomis pajamomis, neretai žiūrime su kreiva šypsenėle. Iš taupančiųjų turėtume pasimokinti: dalis jų geba ne tik egzistuoti, bet ir pilnavertiškai gyventi.

Planuokite savo pirkinius

Nesvarbu, tai būtų pieno maišelis ar naujas lygintuvas – kiekvienas pirkinys jūsų krepšelyje turi atsidurti apgalvotai (aišku, niekas nėra apsaugotas nuo netikėtumo, kai kažkas sugenda ar sulūžta). Greitai gendančių produktų pirkite tik tiek, kiek ketinate iš karto suvartoti (idealu, jei iš anksto žinote, kokį patiekalą iš šių ketinate gaminti). Produktus, turinčius ilgą galiojimą laiką (miltai, kruopos, cukrus, aliejus ir panašiai), galite drąsiai pirkti didesniais kiekiais. Tai – išeitis mėnesio gale, kai iki atlyginimo skaičiuojamas kiekvienas centas arba išsigelbėjimas nuo bėgimo į parduotuvę, pritrūkus šaukšto miltų ar lašo aliejaus kepimui. Šių produktų atsargas pildykite tik tada, kai taikomos patrauklios akcijos – nepatingėkite pasidomėti, ką siūlo naujas savaitinis Maxima leidinys. Akcijų medžioklė galioja kalbant ir apie kitas prekių grupes: kosmetiką, buitinę chemiją, namų tekstilę, buitiniu prietaisus ir panašiai. Pastebėjus, jog virdulio tarnavimo laikas eina į pabaigą, o šampūno liko keli lašai, savaitinis Maxima leidinys vėl pravers. Jei reikalingam taikoma akcija, nedvejodami šį pirkite, priešingu atveju teks mokėti pilną kainą.

Nepraeikite pro sumažintų kainų lentynas

Vaikščiodami tarp lentynų, nuleiskite žvilgsnį žemiau. Prekės su galiojimu, einančiu į pabaigą, tačiau kokybiškos ir tinkamos vartoti, dažniausios sudėtos pačios apatinės lentynos kampe. Už mažesnę kainą galima įsigyti ne tik įprastų maisto produktų (mėsa, žuvis, salotos, saldumynai ir kita), bet ir gurmaniškų (įvairūs sūriai, jūros gėrybės ir panašiai). Tiesa, perkant šias prekes, būtina žinoti, jog pastarosios turi būti suvartotos iki ant pakuotės nurodytos datos. Prisipirkus per daug, pagedusius produktus teks išmesti, o bandant šiuos suvalgyti po galiojimo termino, kyla pavojus sveikatai (vaistai, kaip žinia, nemažai kainuoja).

Išplėskite apsipirkimo geografiją

Pritrūkus druskos ar degtukų, vizito į artimiausią prie namų esančią parduotuvę neišvengsite, tačiau, planuojant didesnius apsipirkimus, nusiteikite nutolti nuo namų. Pasinaudokite konkurencija tarp prekybos centrų ir išsirinkite geriausią kainą. Kainų „apsiuostymui“ ir apsipirkimo maršruto sudarymui naudokite www.raskakcija.lt. Prisėdę prie kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio (prieš tai reikia įsidiegti mobiliąją programėlę), peržvelkite įvairių prekybos tinklų pasiūlymus ar konkrečiai jus dominančių prekių kainas. Užtruksite vos kelias minutes, tačiau žinosite, kur reikiamą prekę galite įsigyti pigiau.

 

Parašykite komentarą