Vairuotojams rūpi ne tik užvesti automobilį per šalčius

automobilio draudimas

Žiemos šalčiai kartais bando vairuotojų kantrybę. Tada ne civilinės atsakomybės draudimas atrodo svarbiausias, o oro temperatūra. Keliolika ar dvidešimt laipsnių ir jau galvojama – užsives ar neužsives?

Bet po žiemos ateina pavasaris. Tuomet akumuliatorių ir starterių tema paliekama kitai žiemai… Suaktualėja draudimo klausimai. Nors, tiesą pasakius, draudimas svarbus ir žiemą, ir vasarą, ir rudenį, ir pavasarį. Tie klausimai opūs jau kokį pusmetį. Vis kalbama, kad kainos kyla. Kilimas atsiliepia piniginėms.

Tad vairuotojams rūpi ne tik automobilio užkūrimas per šalčius, bet ir draudimo skaičiuoklė – lengvai naudojama priemonė internete, greitai parodanti pigiausią draudimo pasiūlymą.

Subjektyvūs ir objektyvūs klausimai

Kuris automobilis geresnis? Tai klausimas, visuomet pritraukiantis ištisas diskusijas. Vieni vairuotojai turi vienokią nuomonę, kiti kitokią. Tačiau yra dalykų, kurie neginčijami. Pavyzdžiui, savaime aiškus teiginys, jog civilinės atsakomybės draudimas – būtinybė.

Štai todėl ir domimasi minėta skaičiuokle – įrankiu, kurio nauda aiški finansine prasme. Objektyviai mąstant, draudimo kainų palyginimas vertas dėmesio įvairiapusiškai. Funkcija praverčia, bet vartotojui neprireikia daug laiko. Svarbu ir tai, kad programa naudinga, bet nekomplikuota.

Jei klaustume, kuris automobilis geriausias, atsakymuose būtų nemažai subjektyvumo. Užtat atsakymai apie draudimą objektyvūs – juk tai visiems vairuotojams, visiems automobiliams privalomas dalykas. Lengvojo lydinio ratlankiai – pasirenkama komplektacijos dalis. Mašinos spalva – nuomonių skirtumų pavyzdys. Na, o civilinės atsakomybės draudimas – įstatymiškai nustatytas ir pripažintas.

Pinga – gerai, brangsta – blogai

Kadangi draudimas rūpi vairuotojams iš visų miestų, bet kokios žinios apie tai sulaukia dėmesio. Kai draudimas pinga, reakcijos pozityvios. Kai brangsta, jau nelabai pozityvu.

Būtent todėl, kad apdrausti automobilį yra privaloma, kainos sulaukia audringų reakcijų. Kaip ir kitose srityse, taip ir čia malonu išgirsti ar perskaityti žodį „pinga“. Bet realybėje dažnai pasitaiko atvirkštinių atvejų – kainos ne mažėja, o didėja.

Draudimo skaičiuoklė – sprendimas norintiems bent kiek sutaupyti. Kita vertus, turint mašiną ne visada pavyksta sukaupti keletą papildomų eurų kišenėje. Kas žino, ar atslinkus šalčiams neprireiks naujo akumuliatoriaus… Ir tai tik vienas iš n pavyzdžių, priklausančių automobilių temai.

 

 

 

 

Parašykite komentarą