Žygiai baidarėmis ir vandens pramogos mažiesiems

vandens pramogosVasara – pramogų ir nuotykių metas, kuomet galvojame apie turiningą laisvalaikį visai šeimai. Praktika rodo, kad itin daug klausimų kelia atostogų mažiesiems planavimas. Jei norite pasimėgauti jaukiu laisvalaikiu gamtoje su visa šeima, siūlome rinktis plaukimą baidarėmis. Žygiai Lietuvos upėmis ir vandens pramogos yra puiki galimybė nuotaikingo laiko praleidimui su mažaisiais šeimos nariais. Svarbiausia – nepamiršti pasirūpinti vaikų saugumu ir skirti daugiau dėmesio kelionės planavimui.

Kodėl verta rinktis plaukimą baidarėmis?

Plaukimas baidarėmis neturi amžiaus limito. Tai puikus pasirinkimas tiek jaunai ir energingai žmonių grupei, tiek vyresnio amžiaus keliautojams, tiek plaukikams su mažais vaikais. Pastaruoju atveju siūlome rinktis tiesesnius ir sraunesnius upių kelius, kurie netaptų rimtu iššūkiu ir leistų mėgautis visais kelionės privalumais – gamtos grožiu, nesudėtingu irklavimu, bendravimu su artimaisiais. Jei plaukiate su vyresniais vaikais, siūlome rinktis dvivietes baidares. Šiuo atveju vaikas turėtų plaukti su suaugusiu asmeniu, kuris sodinamas baidarės gale. Galiniam irkluotojui tenka didžiausias darbo krūvis, be to, jis valdo baidarę posūkiuose. Priekyje sėdintis irkluotojas padeda galiniam pasiekti pageidaujamą plaukimo greitį ir perspėja apie kelyje laukiančius iššūkius, pvz. nugriuvusį medį. Tradiciškai baidarės gale sodinamas sunkesnis plaukikas – taip išlaikomas taisyklingas svorio paskirstymas baidarėje. Jei plaukiate su mažu vaiku, kuris negali sėdėti priekyje ir prižiūrėti kelionės maršruto, rinkitės baidarę su papildoma vieta vaikui, sodinant jį tarp abiejų suaugusiųjų. Taip būsite tikri vaiko saugumu ir galėsite mėgautis malonia kelione.

Maršrutas ir stovyklavietė

Jei planuojate plaukti su vaiku, iš anksto pagalvokite, kokį maršrutą rinksitės ir kuria Lietuvos upe plauksite. Pirmenybę skirkite vaizdingoms kelionėms, kurių metu galėsite grožėtis išskirtiniu šalies kraštovaizdžiu. Jei abejojate dėl savo pasirinkimo, pasitarkite su baidarių nuomotojais, kurie padės priimti konkrečiu atveju tinkamiausią sprendimą. Kad kelionė būtų maloni ir sklandi, rinkitės patikimus baidarių nuomotojus ir kokybiškas, lengvas, tvirtos konstrukcijos, manevringas baidares. Verta iš anksto pasidomėti nakvynės vietomis. Jei ketinate ilsėtis gamtoje, t. y. palapinėje, siūlome iš anksto užsakyti privačią stovyklavietę, kurioje tiek jūs, tiek jūsų vaikai galės mėgautis maksimaliu komfortu. Kad būtumėte tikri mažųjų saugumu, nepamirškite iš anksto pasidomėti, ar baidarių nuomotojai turi vaikiškų gelbėjimosi liemenių, kurias mažieji keliautojai turėtų dėvėti viso plaukimo metu.

Parašykite komentarą